Jste zde


Vánoce, vánoce…už jsou zase tu
Roman Přikryl

Včera jsem pln očekávání nahlédl do útrob našeho redakčního systému zvědav, jakýpak že nám to vyjde článek na Štědrý den. Šok z prázdnoty a následný dotaz na Sophianne mne ujistily, že něco není v pořádku. Takže tu zcela při smyslech a střízliv prohlašuji, že k napsání tohoto vánočního textíku jsem byl paní šéfredaktorkou donucen pod hrozícím trestem ukončení podávání teplých večeří:o)
(poznámka cenzora: Neb se mi nepodařilo tyto hanlivé řádky ze systému úplně smazat, tímto je zcela a naprosto dementuji... Apropo nejdřív bych musela začít teplé večeře vařit, abych je následně mohla jakožto trest rušit:-))


Také Vám přijde, že Vánoce už nejsou to co dřív? Někam mi zmizela taková ta atmosféra s vůní cukroví a jehličí. Dřív jsem se na vánoce těšil jako malé dítě...jenže když tak nad tím uvažuji já byl malé dítě. Takže ono to nejspíš bude tak, že ze vstřebávatele vánoční atmosféry (rozuměj dítěte) se stal tvůrce (tedy rodič). Jak již klasik české komiky řekl: „dělat srandu není vůbec sranda“ tak i já musím podotknout: „dělat vánoce to jednomu skoro vezme chuť se jich účastnit“. :o)

Když už jsme u tématu čím byli vánoce a čím už nejsou. Loni Sophianne napsala takový příjemný článek na téma Jak vypadaly Vánoce zašlých časů? . Bylo to takové drobné nabádání a zároveň změna každoročního stereotypu.

Ovšem to jsme až u Štědrého dne. Tomu předchází celý advent. Včera jsem sledoval zprávy a vážně jsem se dost nasmál nad příspěvkem k bronzovým, stříbrným a zlatým nedělím. Vlastně jde o vynikající obchodní trik. Svého času někoho napadlo vystupňovat tradiční advent právě systémem „dražších“ nedělí v obchodně nejzajímavější tři dny roku. Nu a ono se to chytlo. Takže žádný klid a pohoda, leč v dnešní již tak děsivě uspěchané době honba za utrácením peněz. Ostatně proč se vánoce oprostily od většiny náboženských tradic velmi krásně popisuje Milan M. Horák ve svém příspěvku Smysl vánoc

Letošní svátky jsem se rozhodl strávit se svojí paní. Pro ty co mně znají je to příležitost k ironickým poznámkám ohledně workoholismu a že prý jsem asi nemocný, když propásnu poslední letošní příležitost být „užitečný“:o) Patřím prostě k té skupině lidí, kteří jsou natolik líní a potřebují, aby vše bylo tam kde patří, že si nedají pokoj dokud není po jejich. Nu a u mně se právě lenost projevuje zvýšeným pracovním úsilím.

Tak tedy letos ne. Odmítám pracovat a budu si užívat. Ono to nejspíš stejně dopadne tím, že pro Vás budu připravovat nové věštění online:o)

Další rok s Duší nám končí:

•  512 článků

•  2.782 komentářů k článkům

•  171 diskusních příspěvků

•  78 pohlednic

•  41 tapet do Windows

•  25 anket

•  313.832 unikátních návštěvníků

•  1.114.075 shlédnutých stránek

•  670 registrovaných uživatelů

•  3 soutěže o 7 cen

•  1 nový design

•  6 nových služeb

tak tohle vše nám ten třetí rok třetího tisíciletí přinesl. A pokud to někomu přijde málo tak počínající čtvrtý rok existence Duše bude ještě zajímavější...tedy doufám:o)

Drazí přátelé. Mějte krásné dny a pokud nemusíte jinak, udělejte si svátky klidné a pohodové, tak, jak to mám v plánu já. Pokud by Vám to náhodou nevyšlo, přeji Vám hodné šéfy, tolerantní partnery a děti, které sobě i Vám budou dělat radost.

Krásné svátky.

 Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno