Jste zde


Hlas lidu, hlas boží
Roman Přikryl

Když jsme před rokem spouštěli druhou verzi Duše nenapadlo nás, že v komentářích jež bylo od té doby možno přidávat ke každému článku, se brzy začne diskutovat o škodlivosti uveřejňování některých témat.

 

Mezi těmito tématy se zpravidla nejvíce skloňovala magie.


Přestože jsem se na toto téma mnohokrát v diskusích vyjadřoval nedalo nám abychom si neověřili jaký názor na věc máte vy, naši milí čtenáři.


Od 6.dubna do 20 dubna jsme uveřejnili anketu, které se zúčastnilo 184 respondentů a měla velmi prosté zadání:


Myslíte si, že bychom měli informovat o všech duchovních směrech bez rozdílu?


A jak, že to celé dopadlo?


84 hlasů a jednoznačné "vítězství" si odnáší názor: ANO, absence informací může ublížit víc.


Pokud totiž každý večer ve zprávách slyšíte o nárůstu dopravních nehod a jelikož se Vám tato informace zdá pro Vaše dítě nevhodná jej odmítáte poučit o tom, jak se pohybovat coby chodec v silničním provozu, nejspíš se dočkáte jednou z večera zprávy právě o něm.


37 hlasů a pomyslnou stříbrnou medaili od Vás obdržel názor: SPÍŠE ANO, nemá smysl popírat to co je.


Slunce při svém východu na obzor lze z hlediska naší "západní" filosofie popřít jen stěží. A pokud si nedám pozor, i ono mne může spálit.


23 hlasů a třetí příčka patří odpovědi: NE, zla je i tak kolem nás dost.
Tady se přiznám jsem z počátku nesouhlasil s formulací, kterou mi předložila Sophianne. Dle mého pohledu na věc zlo a dobro jsou pouhou stranou mince. Záleží na každém z nás jak tu či onu stranu vnímá. Proto věřím, že pozitiva i negativa vytváříme jako individuální bytosti každý den a prostřednictvím komunit ve kterých žijeme tato předáváme větším celkům. Protože zlo pro mne není synonymem pro nic konkrétního já nemohu s touto odpovědí souhlasit.


Po 20 hlasech obdrželi poslední dvě odpovědi: SPÍŠE NE, chceme číst jen "pozitivně laděné" články.


To je obdobný případ jako výše zmíněná formulace. Není zlo a tedy nelze býti dobro. Mně to prostě nevyhovuje Sophi J.


a NEVÍM. Tak toto je pro mne velmi hodnotná odpověď. Krom toho, že může znamenat naprosté ignorování problematiky však ze své podstaty odpovídá Cestě. Každý kdo takto odpověděl prostě nemá v otázce jasno. Pokud nemá jasno je nasnadě, že jednoho krásného dne i pro něj může být tato otázka podstatnou. Uctivý hlubokosklon Vám, kteří jste ne nebáli prosté nevím sdělit nám všem.

Osobně jsem z výsledků získal velmi dobrý pocit. Víceméně Vaše reakce odpovídají tomu záměru se kterým jsme do realizace serveru šli.


Proto tímto posílám jasnou zprávu všem našim čtenářům.


Chceme a budeme nadále uveřejňovat informace o všech směrech, které jakýmkoliv způsobem souvisí s námi - lidmi. S našimi bolestmi i radostmi. S naším růstem i pádem. A nehodláme se stavět do role soudců, kteří budou určovat módnost či směr.


Každý máme před sebou tu svoji cestu. Tak se jí držme.

Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakceHodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno