Jste zde


Esoteriku na Výstavišti doprovodí nový Biostyl
Roman Přikryl

Vše o Zemi…vše pro Zemi – tak to je slogan nového veletrhu Biostyl 2006, který připravuje na dny 17. až 19. března 2006 na Výstavišti v Praze - Holešovicích společnost Incheba Praha.. Uskuteční se spolu s veletrhem Esoterika, na němž se letos na jaře při jeho premiéře představilo půldruhé stovky vystavujících firem, při přednáškách a workshopech stovka odborníků a téměř 9 000 návštěvníků. Jestliže se veletrh Esoterika bude zabývat především duchovními naukami, sebepoznáním, kulturou a historií, Biostyl se soustředí především na zdravý životní styl, ekologii a eko a agroturistiku.

 

První ročník veletrhu Esoterika 2005 potvrdil, že zájemcům o esoteriku, duchovní nauky a sebepoznávání není lhostejná ekologie a zdravý životní styl. Biopotraviny, čaje, přírodní a léčivé kosmetické produkty, doplňky zdravé výživy a další podobné komodity se těšily velkému zájmu návštěvníků. Proto se organizátoři rozhodli věnovat tomuto fenoménu větší prostor a souběžně s Esoterikou 2006 uspořádat veletrh Biostyl 2006, který bude zaměřen právě tuto oblast.


„Oba veletrhy budou stejně jako v loňském roce velkou prodejní, kontaktní, vzdělávací a zábavnou přehlídkou. Klasická veletržně prodejní část nabídne stánky s literaturou, esoterickými předměty, relaxační či meditační CD a kazetami, módou a oděvy, relaxační centra, kurzy, výukové pobyty atd. Naopak větší výběr než loni budou mít zájemci, kteří navštíví stánky Biostylu, kde najdou produkty zdravé výživy a BIO produkty. Hlásí se nám vystavovatelé, kteří představí nejen potraviny pro speciální výživu, zelené lékárny, ekologické drogerie, ale také ekologické stavby a přírodní textilie – biobavlnu, konopné látky a různé ekologické technologie. Ozývají se rovněž firmy, které provozují Eko a Agro turistiku, své stánky zde budou mít spřízněné svazy a organizace. Patronem tohoto projektu je PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců,“ uvedl manažer veletrhu Ctirad Hemelík.Přednášky, semináře a workshopy budou u obou veletrhů tvořit stěžejní část akce.


„Se stovkou osobností, a nejenom českých jsme již v kontaktu a proto vám můžeme slíbit, že mezi pozvanými jsou velmi renomované zahraniční osobnosti. Za všechny uvedu Dr. Mary Staggs (Španělsko) - celosvětově uznávaná odbornice na detoxikaci, Christian Rätsch (Německo) - světově proslulý spisovatel knih o rostlinách Bohů, Fabio Alberto Ramirez Tajeda (Kolumbie) – lékař používající staré šamanské praktiky, Dan Winter (Francie) – skrytá geometrie a její použití v praxi, Maitreyi Piontek (Švýcarsko) – Tao sexuality. Z našich vlasti jsem stále v úzkém kontaktu s mnohými přednášejícími z minulého ročníku a tak v roce 2006 nebude chybět např. MUDr. Miroslav Pekárek, spisovatel Bohumil Vurm, herečka Květa Fialová, Milan Calábek, Dagmar Kludská, Petr Messany, Vlastimil Bažant, Pavel Váňa a mnoho dalších významných jmen z oboru. Máme radost, že nám svou přízní potvrzují vysokou kvalitu veletrhů“ dodal Ctirad Hemelík.


A jak se přihlásit mezi vystavovatele? Není nic jednoduššího: na webových stránkách www.veletrhesoterika.cz a www.biostyl.cz jsou ke stažení přihláškové materiály. Jestliže přesně nevíte, jak a co vyplnit tak stačí zavolat na tato telefonní čísla: 267 100 555 nebo na 602 206 195. Uzávěrka přihlášek je k 15.1. a tak je potřeba si pospíšit.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno