Jste zde


10 let serveru Esoterika.cz
Roman Přikryl

To nám to uteklo viďte? Deset let je za námi a já si s lehkou nostalgií uvědomuji, že jsem tomuto projektu věnoval čtvrtinu svého života.

 

Když jsem při pětiletém výročí bilancoval mělo to velký nádech skepse viz.- 5 let DuseCZ.com. No kdo by řekl, že za dalších pět let sice nebudu výskat nadšením, že by se cokoli výrazně změnilo, ale mé srdce je naplněno optimizmem a do budoucna hledím s touhou a očekáváním.

Toto jubileum tedy nehodlám slavit výčtem již udělaného, leč raději Vás seznámím s tím, co nás v blízké budoucnosti čeká a nemine.

  1. Nebudeme si nic nalhávat. Esoterika dobrých 7 let nezměnila svou tvář (design) a to je na i na duchovně laděný projekt příliš. Běžně se doporučuje facelift každé tři roky.
    Čeká nás tedy zcela nový, moderní design.
  2. Stejně tak i redakční systém již vpravdě zavání internetovou prehistorií.  Proto dojde ke kompletnímu přenesení ze stávajícího „RS selfmade“ na CMS Drupal. Jen pro informaci Drupal není žádné „ořezávátko“ a běží na něm takové weby jako například: The White House, New York Observer, The Economist, Examiner.com nebo MTV United Kingdom. Nemluvě o špičkovém českém serveru Lidé a Země. Proč tomuto tématu věnuji tolik prostoru? Protože kvalitní redakční systém znamená i kvalitní a především nové funkce. Jejich výčet není nutně nezbytný a alespoň se máte nač těšit :-)
  3. Kvalitní obsah. Věřím, že společně s novým kabátem a střívky bude nový obsah to podstatné co vás, naše čtenáře bude zajímat. Hodláme se obsahu začít věnovat usilovněji a vybírat hlavně kvalitu.
    Pokud jsou mezi vámi autoři, kteří věří, že mají čtenáři Esoteriky, co říct kontaktujte mne prosím na emailu roman /zavinac/ prikryl.org K emailu přiložte i ukázku vaší práce k posouzení.
  4. Jak mnozí z vás vědí, pracuji na Esoterice čtvrtým rokem sám. To není mnoho na server o průměrné návštěvnosti 2000 unikátních návštěvníků denně. Naštěstí mi dorostla výrazná výpomoc a pevně věřím, vám budu moci zároveň s novou tváří Esoteriky představit i novou šéfredaktorku.

A to by myslím z hlediska novinek mohlo být vše.

Vám všem a každému zvláště velice děkuji za přízeň informačnímu serveru DuseCZ.com & Esoterika.cz. Těch společných deset let pro mne zůstává nezapomenutelným mezníkem života. Naučili jste mnoho o pokoře, ještě více o službě a nejvíce o radosti ze sdílení a pomoci.

Tak snad dalších deset let znovu na tomto místě spolu.

Roman Přikryl
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno