Jste zde


Co je zákon příčin a následků a jak ho nalézt v tarotových kartách
Iva Janíčková

Ve vesmíru vládne harmonie. Vše, co se děje, má svou příčinu duchovní, energetickou i fyzickou. Když vyhodíme kámen směrem k nebi, letí napřed nahoru, pak se v určitém okamžiku zastaví a vrací se zpátky na zem. Fyzikální zákony o přitažlivosti zemského jádra mu neumožňují chovat se jinak. Ovšem tentýž děj má současně i energetickou a duchovní příčinu. Někdo musel mít určité zcela konkrétní pohnutky mysli, aby vzal kámen do ruky a hodil. Naše pocity a myšlenky vytvářejí ve vesmíru proudění energií, které ovlivňují velmi znatelně náš život a vytvářejí shody náhod. Podle kvality myšlenek a pocitů se odvíjí život člověka. Vždyť přece stačí jen tak málo - mít jiné pohnutky mysli - a už nemusí být kámen namířen směrem k nebi, ale může mířit na zcela konkrétního člověka.

 

Duše každého člověka přichází na tento svět prožít si následky svých pohnutek mysli z minulosti. Proto se některé děti rodí postižené a jiné s geniálním talentem. Náš život však nikdy nemůže být jen nalinkovaná čára, kterou si člověk musí odžít tak, jak mu bylo dáno. Člověku byla dána svobodná vůle, která umožňuje osud přijímat i měnit. Jistě, jsou věci, které nelze změnit, protože jejich pochopením se člověk může dostat k velkým životním odměnám. Bez některých negativních situací není možné naučit se radovat ze života. Život je však cesta, na níž stále vytváříme svými pohnutkami mysli nové příčiny, které nám v budoucnosti budou vytvářet shody náhod. Každý člověk má tímto způsobem možnost zasahovat do svého osudu.


Většina lidí, kteří tuší, že se něco podobného děje, se snaží svými pozitivními myšlenkami vytvářet pozitivní shody náhod a pak s úžasem sledují, že jejich myšlenky opravdu mají velkou sílu. Není na tom nic tajemného a mimosmyslového. Je to jen zákonitost, která je daná. Pozitivní myšlenky vytvářejí shody náhod, které vedou k velmi příjemným prožitkům, negativní myšlenky působí opačně. Někdy se však taky stává, že pozitivní myšlenky působí destruktivně a situace, které přicházejí, jsou velmi nepříjemné. Není na tom nic divného, je to jen další zákonitost, prostě se spojily pozitivní myšlenky s nepříjemnými pocity. Protože k tomu, aby člověk svými prožitky vždy vytvářel jen pozitivní děje, je třeba mít správné myšlenky, správné pocity, zaujímat ve vztazích k lidem správné postoje a navíc mít i správná přání. Je to příliš mnoho podmínek na to, aby obyčejný člověk mohl uvěřit, že je dokáže všechny splnit. Přesto není tak složité zorientovat se v zákonitostech, které umožňují poznat, které myšlenky a pocity jsou správné, jak zaujmout správné postoje k lidem a jak se naučit, která přání raději nemít.


Možností, jak zacházet se svými pocity a myšlenkami tak, aby si člověk tvořil co nejlepší budoucnost, kterou mu jeho duše umožní prožít, je celá řada. Každý člověk má vlastní cestu. Přesto však existují určitá pravidla, která je možné použít univerzálně k pochopení. Tato pravidla je možné najít v tarotových kartách. Každá karta představuje určité zcela konkrétní pravidlo duchovního zákona. Mezi jednotlivými kartami pak existují vztahy a jednoduchý systém, který umožňuje pochopit, jak konkrétní pohnutky mysli působí na realitu v postojích člověka a tím na fyzické dění. Nejsou to žádné čáry - máry, jen jiné pojetí psychologie. Když člověk ve svém vlastním životě přiřadí shodám náhod, které se mu běžně dějí, jednotlivé tarotové karty, pak tento jednoduchý systém pochopí. Jeho pochopení pak umožňuje stát se psychologem sám sobě i jiným.


Našla jsem v tarotových kartách tento systém, a to mi umožnilo najít si vlastní významy karet bez závislosti na knihách o tarotu, kterých je nepřeberné množství a každá uvádí trochu jiné významy. Všechny jsou pravdivé, i když někdy si mohou navzájem částečně odporovat, protože každý autor pochopil duchovní zákon, který je možné v tarotových kartách nalézt, ze svého úhlu pohledu. Systém mezi jednotlivými kartami je však velmi jednoduchý a pochopit ho může každý dokonce i bez obrázků tarotových karet. Ráda tento systém předám každému, kdo ho bude chtít přijmout. V současné době však nemám schopnost vysvětlit ho písemnou formou, a proto svá poznání předávám pouze osobně.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Iva Janíčková

Zaměření: Výuka práce s reiki a andělskou energií, spolupráce s anděly, výuka výkladu tarotových karet.

Kontakt: Tuřanka 41a
627 00 Brno
www.iril.cz

Web: http://www.iril.cz

Telefon: NevyplněnoDalší články autora