Jste zde


Harmonie života - proč je tak důležitá? II.
Kája a Tomáš Gřeškovi

Autoři metody One Brain prokázali, že je přímá souvislost mezi emocemi a nemocemi případně úrazy. Tak například nedostatek sebevědomí způsobuje problém v oblasti kolen. Proto velká řada profesionálních sportovců, kteří jsou pod stálým tlakem trenérů, manažerů klubů a fanoušků, mívají zrovna problémy s koleny. Tlak okolí narušuje sebevědomí člověka a když už tlak a zodpovědnost nemohu unést - volím zdravotní problém. Celý systém vztahů a následků lze lépe pochopit na tzv. "barometru chování. Podrobněji bych toto téma rozvedl v samostatném článku.

 

Podrobněji a z různých úhlů pohledu si probereme stres. Z jednoho našeho úhlu pohledu v každodenním životě prožíváme rovnováhu a nebo jsme ve stresu. Když hovoříme o stresu, málokoho napadne hovořit o pozitivním stresu. Jaksi automaticky vnímáme stres negativní a negativně. Ale co taková radost nebo nadšení. Tyto emoce považujeme za pozitivní. Máme k nim úplně jiný postoj než k negativním stresům - lépe řečeno k negativním emocím jako jsou například hněv, mrzutost, nepřátelství. Nadšení, radost a naladění přijímáme do našeho života bez omezení, umíme se jim úplně poddat. V našem těle způsobují stejné energetické změny jako emoce negativní. Proto se stává, že lidé zemřou na selhání srdce jehož příčinou byla radost nebo přílišné nadšení.


Emoce ovlivňují energii našich orgánů. Energie orgánů je ochranný plášť pro naše orgány. Nesprávná výživa stejně jako nepřiměřená emoce oslabuje energii orgánů. To vede k energetické podvýživě a orgán dostává méně energie než by potřeboval k vykonávání své funkce. Chybí-li orgánu tento přísun energie vyvolává to stres v orgánu samém. To nám možná ještě nedělá žádné citelné potíže. Ale přidá-li se k tomuto vnitřnímu stresu i stres vnější, možná nás to hned vyvede z míry. Někdy nepřiměřeně reagujeme už kvůli malé příčině, což je pro nás samotné rovněž nevysvětlitelné. Často to spočívá v tom, že kvůli stresu v jednotlivých orgánech už nesneseme žádný vnější stres.


Co oslabuje energii orgánů? V prvé řadě je za oslabení energie orgánů zodpovědná strava. Stejně důležité je to, co jíme, jako to, kdy jíme. Pod vlivem sdělovacích prostředků a různých názorových směrů držíme zázračné diety a silně tím stresujeme svůj organizmus. Nějak zapomínáme na pořekadlo "všeho s mírou" a hlavně nevnímáme, co nám prospívá a co nám ubližuje a ztrácíme kontakt sami se sebou. Své výživě bychom měli věnovat více pozornosti. Účinek nesprávné výživy se neukazuje ihned, ale přichází pozvolna. Tyto permanentní a pomalé změny v těle často nevnímáme nebo svádíme nastupující potíže na přibývající věk.


Příčina našeho permanentního stresu začíná už v dětském věku, kdy si osvojujeme chování, které vede k "nejlepším" šancím na přežití. Tyto reflexy nás chrání, když musíme rychle reagovat, když jsme třeba v nebezpečí života a nemáme čas hledat nová řešení. Používáme již zmíněný reflex boje a útěku. Naprogramujeme se jako počítač a tyto reakce používáme k manipulaci s okolím i se sebou samým. Naše chování je pak nepřiměřené reálné situaci. Např. když má dítě stres ze zkoušení nebo z písemné práce. Ráno před písemnou prací si dítě vyvolá horečku nebo žaludeční problémy a tedy nemůže jít do školy. Když je písemná práce (stresový faktor) pryč, zmizí i symptomy a dítě je neuvěřitelně rychle zase zdravé. Dítěti se podařilo, z počátku nevědomě, ale později naprosto programově, vyhnout se stresové situaci. Nemoc člověk považuje za nejlepší omluvu pro obcházení každé situace, s kterou se nechce konfrontovat. Toto chování mnozí lidé nevědomě přebírají i po škole: Jsou lidé, kteří při nadměrné zátěži (např. v práci, ve sportu, při rodinných nesvárech) náhle onemocní. Když se situace vyřeší, objeví se opět na svém pracovišti a jsou zdrávi. Někdy stačí zajít k lékaři, ten nám napíše neschopenku a nám se náhle uleví. Máme omluvenku a nástroj k manipulaci s okolím.


Někdy stačí jen jediné slovo, abychom se dostali do stresu. Když se doma dítěte zeptáte: "Už jsi napsal ten domácí úkol?" nebo "Jak dopadla ta písemka?" Když budete lépe své děti pozorovat, zjistíte, co se všechno s dítětem děje, když jen zaslechnou slovo "úkol" nebo "písemka". V těle se naruší rovnováha, vzniká stres, mění se nálada z vteřiny na vteřinu, může se dostavit apatie, únava a lhostejnost. A začnou se projevovat i fyziologické změny na těle.





Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Kája a Tomáš Gřeškovi

Zaměření: One Brain, mandala života, reiki, Ki, numerologie, kreslení

Kontakt: 724 199 432 & 602 738 787
www.volny.cz/obktg

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno



Další články autora
více