Jste zde


Jste přitažliví pro peníze? aneb jsou pro Vás peníze muž nebo žena? A víte jak je přilákat?
Květa Kolouchová

Tento skvělý nápad, zda jsou pro vás peníze spíše muž nebo žena, je na mých seminářích vždy velmi vděčné téma. Pomáhá to lidem více pochopit svou roli ve zvyšování své přitažlivosti pro peníze. O polaritě peněz jsem se naučila od mého učitele systemických konstelací Jana Bílého, mimochodem také velkého propagátora finančních konstelací. Takže jak? Kdybyste si to měli představit. Zhmotnit peníze do osoby. Jakého by byla pohlaví? Jak by vypadala?

 

Když peníze jsou žena...

Nezávisle na tom, zda jste žena nebo muž, pokud byste si vybrali za peníze ženskou postavu platí pro vás pravděpodobně toto: Rozvíjením svých mužských jangových kvalit zvýšíte svou přitažlivost pro peníze. Je to přeci logické ne? Mužský princip k sobě přitahuje ženský princip a opačně. Mužské kvality v sobě zahrnují aktivitu, rozhodnost, cílevědomost, schopnost plánovat, vytyčovat cíle, dělat na něčem, vydávat energii... Prociťte si to, platí to na Vás? Když jste někdy v minulosti byli v těchto energiích, přicházeli k vám peníze snadno? Byli jste pro ně přitažliví?

Když peníze jsou muž...

A naopak, pokud jsou pro Vás peníze muž, svojí atraktivitu pro ně zvýšíte tím, když v sobě rozvinete ženské kvality: příjímání, odevzdanost, plynutí s proudem, relaxace, svůdnost, nicnedělání, bytí v okamžiku, proměnlivost. Na jednom mém semináři byl muž a peníze pro něj byly muž. Uvědomil si, že když nedělá skoro nic a jednoduše plyne s proudem, vydělává nejvíce. Také tam byla jedna mladá žena, pro kterou byly peníze dříve ženou (a ona měla také ve zvyku hodně pracovat, plánovat, organizovat a být aktivní neboli používat dominantně svého vnitřního muže k vydělávání peněz) a na tomto semináři cítila, že se to změnilo. Peníze pro ní začaly být muž. A to jí také vedlo k tomu rozvinout v sobě ženské kvality vůči penězům, naučit se více přijímat. Při cvičení ve dvojicích si to také mohla vyzkoušet a byla to pro ní skutečná změna. Na závěr její minikonstelace jí její peníze (respektive mužský představitel peněz) nosily na rukou a dávaly jí masáž... I to je poselství. V minikonstelacích lze totiž objevit i to, co potřebujeme udělat, aby jsme byli pro peníze zajímaví. A takové doporučení je šito skutečně na míru :-). Pokud Vám není moc jasné, že nechat se masírovat někomu zvyšuje vnitřní přitažlivost pro peníze, zkuste mrknout na článek Esence Vašich přání, mohlo by to docvaknout tam.


Síla představivosti

Existuje spousty možností jak si pomocí své "pocitové představivosti" vyzkoušet, pro jak vysoké finanční částky jste přitažliví. Můžete si třeba představit kolik peněz v peněžence je pro Vás v pořádku mít. Mohli byste tam neustále nosit pět tisíc? Deset tisíc? Cítili byste se OK i s dvaceti tisíci v peněžence? Nezačali byste z toho být nějací neklidní? Uvědomujete si, že je to hodně psychologická záležitost? Co třeba padesát tisíc v peněžence, jen tak kdyby něco :-). Když už jsme u té peněženky, pokud utratíte velmi rychle cokoliv, co do ní vložíte, peníze od Vás asi utíkají. A to zamilovaní milenci nedělají, že? Takže i to je indikátor, jak jste na tom s přitažlivostí pro ně (myslím pro peníze... nebo pro ty milence?).

A ještě jedna poznámka k peněžence: Měla by být opravdu hezká, aby se tam penězům příjemně bydlelo, aby jim bylo jasné, že se jich vážíte a nabízíte jim kvalitní bydlení, solidní zázemí a vůbec, že je máte rádi :-)


Obléknout si peníze

Další prospěšná vizualizace je, zkoušet si představovat kolik máte peněz na kontě a jak se při tom cítíte. Můžete zkusit padesát tisíc, sto tisíc, pět set tisíc a zvedat to k miliónu a dál. Pokud si to skutečně dobře představíte, můžete cítit různé pocity při různých částkách a to Vám opět prozradí, jak na tom jste. Kolik peněz jakoby unesete, udržíte ve svém energetické poli a můžete se nadále cítit příjemně. Divili byste se, jak přesné to může být. Zkoušela jsem si před lety tak trochu "meditovat" se sto dvaceti tisíci v ruce. Tenkrát to na mě bylo dost silné, skutečně jsem vnímala jejich energii a také to, že je jen tak tak "unesu". Pokud jsou to jenom papírky, proč jich nemáte celý kufr, že? V různých řízených meditacích a imaginacích se s tím dá pracovat i symbolicky a energii různých částek si můžete různě vizualizovat, vnášet do svého energetického pole kolem těla, jakoby si obléknout peníze... Možností je více, podstatné ale je zkontaktovat se s tou energií peněz a s tím, co se k ní váže. Protože větu "jsem magnetický pro statisíce a milióny" může říct každý, ale být pro ně skutečně přitažlivý, to znamená něco jiného (často i to že je máte na kontě, nebo se tam závratnou rychlostí blíží :-)).


Jděte na to hravě

Tím se nedá nic zkazit. V nejkrajnějším případě se z vás stanou kouzelníci a přičarujete si nějaký ten poklad :-)

Shrnutí:

1/ Vyjasněte si aktuální polaritu peněz pro Vás (muž/žena?)
2/ Rozvíjejte v sobě odpovídající kvality (jinové/jangové)
3/ Pokud již nemáte, pořiďte si hezkou peněženku
4/ Hrajte si s vizualizacemi a zvyšujte svou magnetičnost  (zabývejte se tématy, které s tím souvisí)
5/ Udělejte si čepici z pětisícovky a sukni z tisícovky... teda pardon... bod 5 platí pouze pro opičky Čampi a Nirdu.
Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Květa Kolouchová

Zaměření:

Věnuji se rodinným a též experimentálním kostelacím, NLP, Voice dialogu, tématu hojnost na všech úrovních, harmonizaci rodinných a partnerských vztahů, osobním konzultacím, seminářům a meditacím

Kontakt:

605 444 547

Web: www.pracenasobe.cz

Telefon: 605444547Další články autora
více