ZDRAVÍ | FILOZOFIE | VĚŠTĚNÍ | VZDĚLÁNÍ | ESOTERIKA | ESP | RŮZNÉ   22. Května 2012
   Uživatel nepřihlášen - přihlásit
Vyhledávání
    
Radost pro dnešní den:
Důvěřujte v sebe a věřte, že můžete vytvořit, cokoli chcete.
  KATEGORIE

INFORMACE
Rozcestník
Encyklopedie esoteriky
Archív
Redakce
Poznámka redakce
Podmínky inzerce
Hledáme
KOMUNIKACE
Diskuzní kluby
Soutěže
SERVIS
Horoskop
Věštění on-line
Od nás pro Vás
Přidat k oblíbeným
Domovská stránka
Registrace
SLUŽBY PRO VÁS
RSS 0.91Seznam článků ve formátu RSS 0.91
ISSN
1214-2239

  ANKETA
Děláte něco pro uskutečnění svého snu?
Hodnotit a vidět výsledky mohou pouze uživatelé, kteří jsou zaregistrováni
• ANO každý den
• SPÍŠE ANO, už vidím první výsledky
• NEVÍM, asi mám slabou vůli
• SPÍŠE NE, jsem příliš líný/á
• NE, i když jsem se snažil/a
• NE sny se mi zdají jen když spím
VZDĚLÁNÍ / Přednášky

Pojďte si také pohovořit s Bohem

Sofie Danae
zobrazení: 15955 | známka: 1 | komentářů: 47 | přidat komentář | formátovat pro tisk

Pokud chodíte na stránky DušeCZ&Esoterika (či na jiné, podobného zaměření) rádi a pravidelně, určitě víte o čem je řeč, zmíním-li knihu Hovory s Bohem. A hlavně o kom. Neale Donald Walsch. Muž, který hledal odpovědi na své otázky – a hledal tak dlouho, až našel. A protože cítil závazek vůči ostatním, kteří zatím zůstávali bez odpovědí, napsal sérii knih, jež se okamžitě stala po celém světě naprostými bestsellery.

Ale abychom byli spravedliví a dali šanci i těm, kteří jsou tu vážně třeba poprvé, nebo se jim knihy Hovory s Bohem zatím nic neříkají, přiblížím zde opravdu jen pár myšlenek ztohoto díla:


* * *

Nejkrásnější verze toho, kdo jsi

(Hovory s Bohem - Kniha 1, str. 33) :

Všechno živé má jediný cíl, a tím je prožívání vrcholného štěstí. Všechno ostatní, o čem přemýšlíte, co říkáte nebo děláte, je závislé na této funkci. Vaše duše nemá nic jiného na práci a nic jiného ani dělat nechce.

Je úžasné, že tato činnost je nekonečná. Každý konec je omezením, ale Boží záměr nemá hranice. V okamžiku, kdy prožíváte vrcholné štěstí, pochopíte, že můžete dosáhnout ještě většího štěstí. Čím dokonalejšími jste, tím dokonalejšími se můžete stát, a čím dokonalejšími se můžete stát, tím dokonalejšími můžete být.

Nejhlubším tajemstvím je, že život není procesem objevování, nýbrž procesem tvoření. Sam sebe neobjevujete, sami sebe tvoříte. Proto se nesnažte zjistit, čím jste, snažte se stát tím, čím chcete být.

N: Tak proč tu tedy jsme?

Abyste se rozpomenuli a znovu se stali tím, čím jste. To vám říkám znovu a znovu. Vy mně však nevěříte. Ale tak to musí být. Neboť pokud nestvoříte sami sebe, nemůžete být tím, čím jste.

* * *

Dobro a Zlo

( Hovory s Bohem - Otázky a odpovědi - Pracovní kniha, Str. 182,183):

Milý Neale, ve své knize říkáte, že neexistuje nic "správného"ani "nesprávného". Jak je to s "dobrem" a "zlem"? Je na světě opravdové zlo? RJL, Escondido, CA.

Milá RJL, skutečné zlo opravdu existuje. A my za to musíme být vděční. Zlo je ten největší dar, jaký můžeme dát sami sobě. Znovu si přečtěte Hovory s Bohem a pochopíte, proč tomu tak je. Prozatím přemýšlejte o této láskyplné myšlence: zlo neoplácejte zlem a ani zlo neodsuzujte. Raději zlu žehnejte a považujte je za nejlepší příležitost, za jedinou příležitost, kterou v tomto životě máme, abychom jsme mohli prožívat to, čím opravdu jsme.

Nikdy a nic neodsuzuji, pouze všechno pozoruji. Nic jiného nedělám. Jakmile se rozhodnu, čím jsem ve vztahu k tomu, co pozoruji, prostě to vyjádřím.

Někdy nejsem se svým rozhodnutím spokojen, takže příšte se rozhodnu jinak. Jsem-li se svým rozhodnutím spokojen, často je opakuji. Nikdy však neodsuzuji žádné situace, které mi daly příležitost být tím, čím opravdu jsem. Neboť vím, že v nepřítomnosti toho, čím nejsem, nemohu být tím, čím jsem. To znamená, že v nepřítomnosti zla (kterým nejsem) nemohu být dobrý (což jsem). Neboť žijeme v relativním světě, kde všechno existuje jako nástroj k vytváření toho, čím chceme být. To je Boží existence.

Takže ano, RJL, na světě opravdu existuje zlo. Jistě. Nepochybně. A děkujme Bohu, neboť bez zla bychom nebyli ničím. Kdyby nebyli nemoci, lékař by nemohl být lékařem. Kdyby nebyli mezi lidmi rozepře, advokát by nemohl být advokátem. Kdyby nekapal vodovodní kohoutek v kuchyni, instalatér by nemohl být instalatérem. Kdyby nebylo mne, nemohla byste být vy. Všichni jsme posvátní partneři. A proto nikdo nesmí nikoho odsuzovat. Neboť nevíme, jakou cestu si ta či ona posvátná duše zvolila a jaký úkol na sebe vzala. Je tu proto, aby byla naším přítelem, nebo naším nepřítelem? Naším pomocníkem, nebo naším pronásledovatelem? Až tohle pochopíme, pak odhalíme tajemství a smysl života. Pak budeme žehnat každému a všemu na tomto světě.

V Hovorech s Bohem je to vyjádřeno jednoduchým a překvapujícím prohlášením: Hitler šel do nebe.


(Přátelství s Bohem, Str.45):

N: Neexistují ani oběti, ani zločinci. Lidé se nerozdělují na "dobré" a "špatné". Bůh stvořil pouze dokonalost. Každá duše je dokonalá, čistá a krásná. Ve stavu zapomnětlivosti, v němž žijí tady na Zemi, mohou tyto dokonalé bytosti dělat nedokonalé věci - nebo to, čemu říkáme nedokonalé věci - a přece všechno, co se v životě děje, má svůj dokonalý důvod. V Božím světě neexistují chyby a nic se neděje náhodou. A nikdy k tobě žádný člověk nepřijde bez daru v ruce.

Výborně. To je velmi dobré.

N: A přesto je to pro mnoho lidí velmi těžko pochopitelné. Vím, že jsi to vysvětlil v Hovorech s Bohem, ale někteří lidé to stále nemohou pochopit.

Časem se všechno vyjastní. Lidé, kteří hledají poznání, nakonec tuto pravdu pochopí.

N: Určitě jim pomůže, když si znovu přečtou povídku Dušička a slunce a také Hovory s Bohem.

Neexistuje nic takového jako "správný" a "špatný". Existuje pouze to, co nám slouží a co nám nesouží, a to závisí na tom, čím se snažíš být, co chceš dělat nebo mít.

* * *

Čemu se bráníte, to přetrvává; na co se díváte, to mizí

(Hovory s Bohem -Kniha 1, str. 106-107):

N: Řekl jsi, že to, "čemu se bráníme, přetrvává, a to, na co se díváme, mizí." Můžeš mi to vysvětlit?

Nemůžete se bránit něčemu, co považujete za neskutečné. Odporovat něčemu, znamená přisuzovat tomu život. Čím více se něčem bráníte, tím skutečnější to činíte.

Na co se díváte, to mizí. To jest ztratí to svou iluzorní podobu. Jestliže se na něco díváte - skutečně díváte - prohlédnete povrchní zdání a vidíte jen nejvyšší realitu. V přítomnosti nejvyšší reality nemá vaše zdání nejmenší moc. Jakmile vidíte realitu, realita vás osvobodí.

N: A co když nechceme, aby to, na co se díváme, zmizelo?

To byste však vždycky měli chtít! Ve vaší realitě není nic, na čem byste měli lpět. Jestliže se však rozhodněte dávat přednost iluzi před realitou, můžete si ji znovu vytvořit - jako jste si ji vytvořili předtím. Tímto způsobem si můžete ve svém životě zachovat to, co chcete, a odstranit to, co už nechcete.

Nikdy se ale ničemu nebraňte. Jestliže si myslíte, že to svým odporem odstraníte, zamyslete se nad tím znovu. Pouze to posilujete. Neřekl jsem vám, že všechny myšlenky jsou tvůrčí?

zdroj: www.hovorysbohem.cz




Ohodnotit článek:
pouze pro registrované uživatele
registrace zde
Aktuální známka:
1

Komentáře čtenářů (47)
přidánoautorpředmět  
8.8.2004 12:08 zizka Který Bůch. odpovědět
9.8.2004 08:20 guardien Pouze... odpovědět
10.8.2004 09:32 zizka Šiva odpovědět
11.8.2004 14:17 guardien Siva odpovědět
25.2.2007 19:29 anngel Odpoved odpovědět
11.8.2004 21:19 Jogi Luba Který Bůch odpovědět
21.10.2005 11:57 simca_1301 Kolik bohů??? odpovědět
20.8.2004 20:45 farapetr Hovory s Bohem odpovědět
30.9.2004 15:50 zizka Bůh není odpovědět
1.10.2004 21:21 guardien Nazor odpovědět
5.10.2004 07:35 zizka Argumenty odpovědět
14.10.2004 21:41 Ivisek Zizce odpovědět
2.4.2005 11:28 letadelkokane Kniha:-)) odpovědět
23.10.2004 02:56 Redemption Názor odpovědět
9.4.2005 18:48 profesor UFO odpovědět
25.2.2007 19:27 anngel RE:UFO odpovědět
2.3.2007 16:35 PeIvan Ne-materie odpovědět
14.2.2005 05:54 danuška Všicni to chceme odpovědět
14.2.2005 11:09 zizka Danuško, mluv prosím... odpovědět
15.2.2005 04:14 danuška Bůh není, ,já jsem b... odpovědět
23.2.2007 23:35 anngel Odpoved odpovědět
21.2.2005 07:34 Alessio Jak je to napsáno: odpovědět
25.2.2005 04:46 danuška Alessio proč odpovědět
25.2.2005 07:03 zizka Hořkost odpovědět
25.2.2005 10:16 Alessio Danuško, odpovědět
23.2.2007 23:08 anngel Odpoved odpovědět
25.2.2007 10:32 Alessio Že by? odpovědět
25.2.2007 18:43 anngel Odpoved odpovědět
26.2.2005 00:02 danuška Prázdno odpovědět
2.3.2005 07:58 romann Hitler nešel do nebe odpovědět
2.3.2005 13:38 zizka Je mi odpovědět
15.8.2005 13:46 romann Důkaz Boha odpovědět
3.9.2005 17:57 hananel žižkovi a romanovi odpovědět
8.9.2005 15:37 romann To je právě to, odpovědět
8.9.2005 21:17 hananel Bacha na to odpovědět
9.9.2005 10:03 romann No tedy... odpovědět
25.2.2007 19:22 anngel Zvlastni odpovědět
28.2.2007 23:13 zizka Božske já odpovědět
2.3.2007 19:53 anngel Odpoved odpovědět
4.3.2007 10:27 zizka Svobodná volba odpovědět
23.2.2007 23:26 anngel Odpoved odpovědět
25.2.2007 10:37 Alessio Jednoduchý svět? odpovědět
25.2.2007 19:19 anngel Odpoved odpovědět
1.4.2005 15:51 zorbek Kdoví odpovědět
25.2.2007 19:24 anngel Odpoved odpovědět
23.2.2006 16:37 marystl HITLER JE V NEBI? odpovědět
23.2.2007 23:38 anngel Odpoved odpovědět
  Pouze pro registrované uživatele zobrazit komentáře | přidat komentář
Pokud se chcete zaregistrovat, můžete tak učinit zde



Chlapi přece nebrečí
Přikrylová Romana
Při potratu ztrácí žena část své duše ...
Švarcová Markéta
Aromaterapie
Märtl Radek
Esoterickou stezkou po Pražském výstavišti posedmé
Přikryl Roman
Na Hromnice o hodinu více
Gabrielli Marie Gita
Jak si nejen dámy hrají?
Hédlová Iva
Kterak bezvěrec k čarodějnici přišel
Přikrylová Romana
Od malých pozemských cestiček k velké cestě Falun Dafa
Vodáková Věra
Dospívání a zralost
Přikrylová Romana
Psychologie a mýty tarotu
Přikryl Roman
Mateřská znaménka a povaha jejich nositele
Danae Sofie
Tvar nosu nám hodně prozradí o jeho majiteli
Danae Sofie
Horoskop na květen 2012
Gabrielli Marie Gita
Horoskop na duben 2012
Gabrielli Marie Gita
Minulé životy - příliš mnoho faraonů II.
Olenič Ivan
Jak na astrální cestování? - V. Další metoda
Gavlas Tomáš
Jak na astrální cestování? - IV. Opouštění těla
Gavlas Tomáš
Jak na astrální cestování? - III. Stav transu a imaginace
Gavlas Tomáš
Za svoje děti si můžete sami - za svoje rodiče si můžete sami
Cháb Štěpán
Igor Chaun o UFO, spirituálním zážitku v Amazonii a pořádání Kongresu 2012
Chaun Igor
Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách - proč muži nemenstruují a ženy nemívají poluci
Cháb Štěpán


TOP 10 MĚSÍCE.
1. Horoskop na květen 2012
(3907)
Gabrielli Marie Gita
2. Horoskop na rok 2012
(1901)
astroservis
3. Správné stravování podle krevních skupin - skupina A
(1588)
Danae Sofie
4. Čínský horoskop na rok 2012 - rok Draka
(1497)
Gabrielli Marie Gita
5. Abecední seznam dobrých lidských vlastností
(988)
Puchnarová Dana
6. Správné stravování podle krevních skupin - skupina 0
(894)
Danae Sofie
7. Kvasinky, mykóza, kandida, kandidóza...
(774)
Sičová Monika
8. Horoskop na květen 2011
(632)
Gabrielli Marie Gita
9. Tvar nosu nám hodně prozradí o jeho majiteli
(510)
Danae Sofie
10. Za svoje děti si můžete sami - za svoje rodiče si můžete sami
(482)
Cháb Štěpán

Add to Google Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
  Pošli svému známému echo, že jsi našel skvělý server!
     Home      Od nás      Reklama              
 ©2001-2011 DušeCZ.com & Esoterika.cz, created by 5av studio      

    Soutěže
    Věštění on-line (12)
    Pohlednice (333)
    Diskuzní kluby
    Wallpapers (91)
    Screensavers (6)
    Ikony pro Vás (6)


UŽIVATEL:
Ještě nemáte vlastní účet?
Registrace zde